Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Бернардески дари точка на "Ла Виола" в битката за Лига Европа

Федерико Бернардески се превърна в герой за Фиорентина. Нападателят бе точен в 90-ата минута срещу Сасуоло, което донесе точката на "виолетовите", които днес бяха в червени екипи. Равенството 2:2 на "Мапеи" остави шансове на "Ла Виола" в битката за шестото място - 55 точки срещу 59, колкото има Милан. При загуба днес "росонерите" щяха да са с пет точки аванс, три кръга преди края на сезона.

В двубоя имаше всичко. Гостите от Флоренция излязоха напред в резултата с гол на Федерико Киеза в 37-ата минута. Малко по-рано звездата Никола Калинич пропусна дузпа. В 74-ата минута Матео Политано изравни от бялата точка, а десетина минути след това Пиетро Йемело изведе "черно-зелените" напред - 2:1. В сетния миг Бернардески намери далечния ъгъл на вратата на домакините, пазена от Андреа Консили, за да фиксира крайното 2:2.