Белогорие излъга Факел с 40:38 в третата част в дебюта на Владо Николов (снимки)

Руският гранд Белогорие (Белгород) стартира с чиста победа над Факел (Новий Уренгой) с 3:0 (25:16, 25:22, 40:38) участието си в турнира от “Финалната шестица” в Суперлигата на Русия, който се провежда в Москва.

Бившият капитан на националния отбор на България Владимир Николов дебютира като помощник и преводач на старши-треньора Камило Плачи във Факел.

Волейболистите на Белогорие бяха много силни през първите две части и не срещнаха съпротива от носителите на “Чалъндж къп”. Възпитаниците на Камило Плачи се разиграха в третата част, но благодарение на великолепната игра на 41-годишния ветеран Сергей Тетюхин Белогорие затвори мача с 3:0 гейма след ас на Тетюхин.

Максим Жигалов записа 16 точки (2 блока, 42% ефективност в атака), а звездата Дмитрий Мусерский добави 15 точки (1 ас, 1 блок, 72% ефективност в атака).

Сергей Тетюхин се отличи с 14 точки (2 аса, 1 блок, 52% ефективност в атака, 31% перфектно и 46% позитивно посрещане).

Страхотен двубой за Факел изигра Александър Кемеров, който заби 21 точки (1 блок, 67% ефективност в атака), а Дмитирй Волков добави още 15 точки (1 ас, 1 блок, 42% ефективност в атака, 23% перфектно и 31% позитивно посрещане).

Днес Белогорие играе с домакините от Динамо (Москва), а утре Факел среща Динамо.

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) - ФАКЕЛ (НОВИЙ УРЕНГОЙ) 3:0 (25:16, 25:22, 40:38)

БЕЛОГОРИЕ: Марлон Яред 3, Максим Жигалов 16, Сергей Тетюхин 14, Ян Ерещенко 12, Дмитрий Мусерский 15, Артьом Смоляр 7 - Алексей Обмочаев-либеро (Тарас Хтей, Роман Данилов 2, Роман Порошин 1)
Старши-треньор: Генадий Шипулин
ФАКЕЛ: Игор Колодинский 2, Александър Кимеров 21, Дмитрий Волков 15, Егор Клюка 9, Иля Власов 2, Вадим Лихошерстов 2 - Владимир Шишкин-либеро (Иван Яковлев 3, Валентин Безруков, Денис Богдан)
Старши-треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ.