Виденов на полуфинал в Иран

Филип Виденов помогна на Шахрдари (Арак) да си осигури участие в полуфиналите на иранската Суперлига за втори пореден сезон. Българският гард и новите му съотборници достигнаха до последната четворка на първенството след 3-2 срещу Хемидор (Техеран) в четвърфиналите, а в петия мач от серията надделяха над отбора от столицата със 75:60.

Виденов вкара 18 точки и овладя 10 борби за 33 минути игра в мач №5, а единствено Ашгар Кардуст бе по-резултатен от него с 19, като също хвана 10 борби. Опитният бивш национал на България вкара 3 тройки от 4 опита и направи 3 асистенции, като бе фаулиран 4 пъти и отне 1 топка от съперника.

В петте четвъртфинални мача Филип има средно по 21.2 точки, 8.4 борби, 2.8 асистенции и 1.4 отнети топки при 38.9% успеваемост в стрелбата за 3 точки.

В полуфиналите Шахрдари ще играе с другия местен тим, чийто цветове Виденов е защитавал - Азад Юнивърсити, който също като сегашния съперник на клуба е от столицата Техеран.

Полуфиналните мачове стартират на 10 май.