Ман Сити съсипа Кристъл Палас и измести Ливърпул от третото място (видео)

Манчестър Сити разгроми Кристъл Палас с 5:0 на "Етихад Стейдиъм", благодарение на което "гражданите" изместиха Ливърпул от третото място във временното класиране на Премиър лийг. Давид Силва (2'), Венсан Компани (49'), Кевин де Бройне (59'), Рахим Стърлинг (82') и Николас Отаменди (92') донесоха гръмката победа на селекцията на Пеп Гуардиола. "Орлите" пък записаха трето поредно поражение, след като преди това в кратки срокове победиха отбори като Челси, Арсенал и Ливърпул.

Гуардиола беше направил четири промени в своя състав - Рахим Стърлинг, Льорой Сане, Туре Яя и Давид Силва започнаха. Сам Алърдайс не можеше да разчита на Мамаду Сако, Скот Дан и Джеймс Томкинс. Джефри Шлуп стартира като титуляр.

"Гражданите" започнаха ударно и още във втората минута поведоха в резултата. Стърлинг центрира отляво, а Кели изчисти право на крака на Давид Силва, който стреля от въздуха, вкарвайки 50-ия си гол за Манчестър Сити. "Орлите" се спасиха от втори гол в 32-рата минута, когато Хенеси изби удар на Сане, а добавката на Стърлинг бе изчистена пред голлинията от Ван Аанхолд. Три минути след това стражът на Кристъл Палас отново отрази опасен изстрел на Сане.

В 49-ата минута Венсан Компани удвои преднината на Сити. Де Бройне намери капитана на домакините в наказателното поле, след което Компани нанесе страхотен удар от около 14 метра, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Хенеси. Няколко минути след това Де Бройне изпълни добре пряк свободен удар, но топката срещна гредата.

В 60-ата минута Кевин де Бройне направи 3:0 с техничен удар от границата на наказателното поле. Жезус, който асистира на белгиеца, беше в засада преди ситуацията за гола, но тя остана немаркирана.

Осем минути преди края Рахим Стърлинг покачи на 4:0, след като получи от Сабалета и стреля покрай Хенеси. В добавеното време пък Николас Отаменди оформи крайния резултат. Централният бранител засече с глава центриране на Де Бройне от фаул.

С днешния успех Манчестър Сити измести Ливърпул от третото място във временното класиране, като двата отбора имат по 69 точки, но "гражданите" са с по-добра голова разлика. Утре мърсисайдци приемат Саутхамптън. Кристъл Палас заема 16-а позиция, на шест точки над зоната на изпадащите.