Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Ливърпул отново разочарова

Ливърпул направи нова грешка стъпка и шансовете му за четвъртото място и участие в Шампионската лига са под сериозни въпросителни. Мърсисайдци не успяха да отбележат гол на Саутхамптън в четвърти пореден мач през този сезон и срещата на "Анфийлд" завърши 0:0. Джеймс Милнър пропусна дузпа в 66-ата минута, но това бе една от редките ситуации, в които домакините бяха близо до попадение.

Със спечелената точка Ливърпул се изкачи на трето място, но четвъртият Манчестър Сити е с мач по-малко, а петият Манчестър Юнайтед изостава на пет точки. Ако двата гранда от Манчестър спечелят оставащите си срещи, мърсисайдци ще изпаднат от четворката.

Ливърпул опита да натисне, но в първите минути на срещата гостите не дават много шансове на съперника. Мърсисайдци имат голямо преимущество по отношение владеенето на топката, но не успяват да създадат голова опасност. В 15-ата минута Фирмино открадна топката от Ромеу и стреля, но ударът бе блокиран от Йошида.

Отборът на Клоп търсеше начини да застраши вратата на Форстър, но нямаше идеи как да преоодолее отлично организирания тим на гостите. Първите 45 минути разочароваха зрителите, а най-опасните ситуации бяха далечни удари на Фирмино и Джан, които не затрудниха вратаря на Саутхамптън. Домакините не измислиха нищо, но на подобно ниво бяха и "светците", които завършиха първата част без удар към вратата за първи път от август 2012 г.

След почивката нищо на терена не се промени. Гостите рядко минаваха центъра, но не допускаха положения пред вратата си. Когато изглеждаше, че няма как нещо да се случи, след едно центриране съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Джак Стивънс. Обикновено изключително стабилният при тези ситуации Джеймс Милнър не успя да преодолее Форстър, който уцели ъгъла и спаси. Това е първа пропусната дузпа за Милнър от ноември 2009 г.

За последните 20 минути Клоп заложи на по-офанзивна схема, като пусна в игра Лалана и Стъридж на мястото на Ориги и Лукаш. В 76-ата минута Коутиньо опита да прати топката в десния ъгъл, но ударът бе прекалено близо до вратаря на гостите и не го затрудни. Влизането в игра на Стъридж изостри атаката на мърсисайдци и те изглеждаха малко по-близо до отбелязване на гол. В добавеното от съдията време влезлият като резерва Марко Груич можеше да донесе победата на Ливърпул. След центриране на Милнър той стреля отлично с глава, но отново Форстър бе на мястото си и изби.

През този сезон Ливърпул няма отбелязан гол срещу Саутхамптън в три мача. Шампионатният двубой на "Сейнт Мерис" завърши 0:0, а в полуфиналите за Купата на Лигата "светците" спечелиха и двата мача с по 1:0.