Иво Ангелов детронира шампиона и ще се бори за титлата

Иво Ангелов се класира за финала на Европейското първенство по борба в Нови Сад. В категория до 59 кг. класически стил българинът обърна в последната минута на полуфинала шампиона от миналата година Мингиян Семенов от Русия. 32-годишният перничанин губеше с 0:2 до средата на втората част, но с мощна атака стигна до успеха с 3:2.

Преди това на квалификациите Ангелов се справи с турчина Хамет Рустем, който се отказа поради контузия при резултат 3:0 за българина, а на четвъртфинала се разправи с унгареца Ерик Торба със 7:1. На финала довечера нашето момче ще се изправи срещу представителя на домакините Кристиан Фрис.

Така България вече има със сигурност четвърти медал от шампионата в Сърбия. Преди това Биляна Дудова грабна титлата, а Тайбе Юсеин и Борислав Новачков взеха сребърни медали.