Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Спортинг Хихон се върна от 0:2 и взе ценна точка

Отборите на Осасуна и Спортинг Хихон направиха зрелищно 2:2 в битка на дъното от 33-ия кръг на испанското първенство. Наварският тим поведе с автогол на Хорхе Мере (19), а в 72-ата затвърди преднината си с попадение на Кенан Кодро. Два гола в рамките на две минути между 79-ата и 81-ата на Роберто Канейя и Карлос Кастро оформиха ремито.

В 19-ата Роберто Торес центрира отляво, а централният бранител на гостите Мере отклони в мрежата си в опит да изпревари Кодро. В последните 20 минути на двубоя стана интересно. Първо в 72-ата Кодро удвои след ново подаване на Торес. В 76-ата Серхио Леон пропусна да сложи точка с трети гол във вратата на Иван Куеяр. В 79-ата левият бек Канейя се възползва от неоринтираната защита и отбеляза. В 81-ата Кастро се разписа за 2:2 след хубав пас на Дуйе Чоп. В 84-ата гостите от "Ел Молинон" дори можеха да се поздравят с трети гол, но Салваторе Сиригу протегна ръка и спаси след изстрел на Кастро.

"Червените" памплонци остават твърдо последни и изглеждат обречени на изпадане. Хихонци са 18-и, като стопиха дистанцията до 17-ия Леганес на четири точки, а и имат по-добри показатели в директните мачове с "лос пепинерос".