Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Етър дръпна на върха

Лидерът във Втора лига Етър (Велико Търново) увеличи преднината си на върха в класирането на шест точки. "Виолетовите" победиха с 2:0 Ботев (Гълъбово) на стадион "Ивайло" в мач от 25-ия кръг на първенство. Головете отбелязаха Иван Стоянов от дузпа в 27-ата минута и Симеон Иванов в 54-ата минута, а Георги Кирилов бе точен за гостите в 80-ата минута, той пропуснаха дузпа в 66-ата минута.

"Болярите" бяха без играещия си треньор на Станислав Генчев и нападателя Цветомир Тодоров, които изтърпяват наказания след равенството с 3:3 срещу Ботев (Враца). Въпреки това, момчетата на Генчев се справиха с първото препятствие. Младият специалист обяви през седмицата, че иска 18 точки в оставащите шест мача, а първите три вече са факт.

Нападателят Тихомир Кънев пропусна добри възможности да даде аванс на своя тим, а в 26-ата минута бе фаулиран в наказателното поле на гостите. Реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Ивайло Стоянов. Бившият играч на Ботев (Пловдив), ЦСКА, Сливен и Лудогорец има вече три попадения тази пролет.

До края на първата част Кънев пропусна още няколко положения, като в 45-ата минута удари и горната гредата.

Втората част започна отлично за "виолетовите", които в 54-ата минута удвоиха своя аванс. Този път точен бе Симеон Иванов. Високият защитник се разписа след центриране от корнер, като и за него това е трети гол. В 66-ата минута резервата Ивелин Илиев бе съборен от Димо Атанасов в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Кирилов, който стреля високо над вратата.

Последният все пак се реваншира частично в 80-ата минута, когато намали, но въпреки това Етър стигна до важната победа. Таранът пък има девет попадения, като изравни постижението си от миналия сезон.

Играчите на Генчев вече имат 52 точки, докато Витоша (Бистрица) и Септември (София) са с по 46, но съставът на Христо Арангелов е с мач по-малко. Ботев остана с 30 точки на 11-то място.