Лукаку отново бележи, Евертън изскочи на пето място (видео)

Ромелу Лукаку се разписа в девети пореден домакински мач на Евертън, а "карамелите" спечелиха с 3:1 срещу Бърнли, като всички голове паднаха след почивката. Отборът на Роналд Куман временно се изкачи до петото място в класирането, където ще бъде поне до утре. Това място обаче е доста нереално, тъй като Манчестър Юнайтед, който също има 57 точки, и Арсенал, който е с три по-малко, са изиграли три срещи по-малко.

В началото на второто полувреме капитанът на Евертън Фил Ягиелка откри резултата. Бранителят, който в период от две години нямаше гол, записа трето попадение в три мача. Той се разписа с глава след ъглов удар. Секунди по-късно Бърнли изравни. Младият вратар на домакините Джоел Роблес излезе неразумно и повали Сам Воукс, като съдията отсъди дузпа, а Воукс бе точен от бялата точка.

Последваха няколко нервни минути за Евертън, но тимът на Куман бързо си върна контрола върху срещата и започна отново да търси победата. В 71-ата минута "карамелите" поведоха с 2:1. Рос Баркли отпразнува гола, като негов и дори получи жълт картон заради това, че отиде при феновете. Попадението обаче бе записано като автогол на Бен Мий. Удар на Баркли се отклони от Майкъл Кийн, а след това от Мий.

Три минути по-късно дойде и моментът на Лукаку. Белгиецът финтира Кийн и прати топката в близкия ъгъл на Том Хийтън. За Ромелу това бе 24-и гол от началото на сезона във Висшата лига.

Евертън продължи отличното си представяне от началото на 2017 г., като от 14 изиграни срещи в първенството има само две загуби - от Тотнъм и Ливърпул.