Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Юве зверски разкъса Барса, този път раните трудно ще зараснат на "Камп Ноу" (видео+галерия)

Италианският първенец Ювентус разнищи Барселона с 3:0 у дома в първа среща от 1/4-финалите в Шампионската лига. Пауло Дибала (7 и 22) и Джорджо Киелини (55) пратиха каталунците в нокдаун. На 1/8-финалите "синьо-червените" паднаха с 0:4 от Пари Сен Жермен, но сега положението им изглежда още по-тежко, защото срещу тях е италианската машина от Торино.

Масимилиано Алегри подреди 4-2-3-1 с централен нападател Гонсало Игуаин, подкрепян от тройката Хуан Куадрадо, Пауло Дибала и Марио Манджукич. Луис Енрике отново заложи на 3-4-3, пускайки в игра грешника от миналата среща Жереми Матийо. Хавиер Масчерано замени наказания Серхио Бускетс в средата на терена. Каталунците трябваше да разчитат основно на трите големи звезди Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар.

Домакините започнаха двубоя с хищническа преса. Още в 20-ата секунда беше отправен удар към вратата на гостите. Марк-Андре тер Стеген сбърка при далечното подаване, топката стигна до Сами Кедира, който шутира от дъгата - над гредата. В третата минута Миралем Пянич центрира от фал, Гонсало Игуаин беше непокрит и стреля с глава, но намери тялото на вратаря, който трепна за миг, но след това улови.

В седмата минута мощната игра на "бианконерите" донесе гол. Куадрадо се втурна отдясно и поради липсата на ляв бек при каталунците получи свобода и асистира на Дибала. Аржентинският нападател елегантно укроти топката в наказателното поле и шутира прецизно до съвършенство по диагонала и топката се оказа неспасяема - 1:0.

Постепенно "лос кулес" поизнесоха играта по-напред, но много, много трудно организираха своите нападения. Италианският тим взимаше почти всяка спорна топка, а защитниците на Барса се принуждаваха да чистят надалеч. В 21-ата минута Меси измисли майсторски извеждащ пас към Андрес Иниеста. Капитанът правилно потърси мигновен удар по диагонала, но Джанлуиджи Буфон изпъкна с професорска намеса.

Само минута по-късно торинци отбелязаха втори гол. Атаката на Юве придоби острота отляво, Дибала получи абсолютно сам пред наказателното поле и заби топката с мигновен шут в близкия ъгъл - 2:0. Масчерано беше на метри от своя сънародник в "бяло-черно" и това позволи на Дибала да стреля без притеснение.

В 30-ата Меси прати топката в мрежата на домакините, но след съдийски сигнал. Лео отне на ръба на позволеното от Кедира, но Суарес беше в явна засада. В 37-ата Куадрадо отново получи коридор отдясно, върна назад към Пянич, чийто изстрел беше доста неточен. В 39-ата Матийо центрира полувисоко, Суарес стреля с глава, топката се отби от Джорджо Киелини, но за негово щастие не влезе във вратата. В края на полувремето домакините се доближиха и до трети гол. В 44-ата Масчерано пак закъсня, Игуаин нанесе удар, Тер Стеген не изби достатъчно уверено и имаше късмет, че Матийо изби в корнер. Като цяло през първото полувреме домакините нанесоха два тежки удара и сериозно затрудниха играта на испанския шампион.

На почивката Луис Енрике смени Матийо с Андре Гомеш. Масчерано стана третият в отбрана, докато португалецът иззе функциите на опорен халф. В 46-ата минута Меси опита да изведе Луис Суарес, Бонучи стигна пръв до топката, но я предостави на аржентинеца, който стреля от 18 метра и я прати много близо до гредата - аут. При ответната атака Кедира шутира мощно от 20 метра, Тер Стеген не помръдно и топката премина опасно покрай гредата.

В 50-ата Масчерано изведе Суарес, уругваецът някак се измъкна, но Буфон беше по-бърз. В 52-ата номер 9 на "лос кулес" овладя в наказателното поле и центрира, топката беше изчистена към дъгата, откъдето Иниеста заложи на силата и прати кълбото малко над гредата. Минута по-късно Игуаин завъртя топката към левия ъгъл на вратаря - германецът беше подготвен и улови. В 54-ата Ел Пипита се измъкна от засадата и сам срещу Тер Стеген стреля в неговото тяло. Това беше стопроцентова ситуация, а аржентинецът можеше да потърси и успореден на голлинията пас към Дибала.

В 55-ата италианците нанесоха трети жесток удар. След изпълнение на корнер Масчерано се бореше с ръце с Киелини, но така и не успя да му попречи да играе с глава и да насочи много точно по диагонала за 3:0. В 67-ата Меси изведе брилянтно Луис Суарес, а уругваецът пропусна очи в очи с вратаря. В 69-ата Неймар стреля от дъгата, топката се отби от гърдите на Киелини и след това в протегнатата му ръка. Съдията прецени, че това не е дузпа.

В 71-ата Манджукич влезе много остро в краката на Сержи Роберто, но арбитърът не видя причина да спира играта. Само минута по-късно страничният съдия направи грешка и вдигна флага за засада. Кедира беше в редовно положение, след неговия пас топката влезе в мрежата, но играта вече беше спряна. В 75-ата Сержи Роберто получи топката в дясната част на наказателното поле, върна назад към Суарес, който шутира много неточно.

В 78-ата Лемина загуби, Неймар получи пространство отляво, подаде към Суарес в наказателното, който опита да пропусне за Меси, но не съумя да го стори. В 80-ата Меси центрира към далечната греда за Юмтити, френският бранител беше на отлична позиция, но остана под топката. В 87-ата Меси получи страхотен шанс да се разпише от пряк свободен удар, но насочи в стената. При последвалото разбъркване Суарес измъкна топката, но Киелини отново се справи. В края Алегри бетонира защитата с още бранители, а играчите му умело тласкаха играта в половината на съперника.

Юве направи гигантска крачка към 1/2-финалите. Барселона показа, че унижението в Париж не е никак случайно. Тази вечер каталунците бяха стъпкани на "Ювентус Стейдиъм". Реваншът е след осем дни. "Камп Ноу" отново ще се зареди с вяра за нов грандиозен обрат, но този път още по-малко хора вярват в чудото.