Поморие вкара само един на Ботев (Гълъбово)

Отборът на Поморие победи с минималното 1:0 Ботев (Гълъбово) в двубой от 23-ия кръг на Втора професионална лига. Воденият от Малин Орачев тим тотално надигра съперника си, но успя да му отбележи само един гол, дело на Милен Танев.

Бившият футболист на Берое се разписа с мощен удар извън наказателното поле в 57-ата минута. Успехът за клуба от черноморския град можеше да бъде далеч по-изразителен, ако не бяха множеството пропуски пред вратата на Ботев.

В крайна сметка Поморие се поздрави с победата и взе трите точки. Футболистите на Малин Орачев събраха 36 в актива си и се доближиха само на три от четвъртия Созопол. Гълъбово пък остава в дъното на класирането с 27 точки на сметката си.