Дуисбург с труден, но много ценен успех

Воденият от Илия Груев Дуисбург направи поредна важна крачка към завръщането си във Втора Бундеслига. В двубой от 32-ия кръг на Трета лига “зебрите” победиха с 2:1 гостуващия Зоненхоф Гросаспах.

Успехът обаче не дойде никак лесно за лидера, след като гостите бяха тези, които първи излязоха напред в резултата след попадение на Шкиприм Бинакай в 46-ата минута. Все пак в 59-ата Станислав Илютченко изравни, а в 80-ата минута с второто си попадение в срещата донесе трите точки за Груев и компания.

С тях “зебрите” събраха 57 в актива си и увеличиха на шест точки аванса си пред втория Магдебург и на седем пред третия Холщайн Киел. И на двата тима обаче им предстои тепърва да изиграят двубоите си от кръга.