"Червените" пак повалиха Гонзо, новият таран с незабравим ден (видео)

Отборът на ЦСКА-София стартира с пирова победа с 3:1 в шампионския плейоф на Първа лига. "Червените" напълно заслужено взеха трите точки срещу Черно море на стадион "Българска армия". Денят ще остане незабравим за новия таран на тима Фернандо Каранга, който вкара първите си голове за клуба (45, 87), но при второто си попадение се контузи. Първо бе обявено, че бразилецът е счупил десния си крак, след като се сблъска с Емил Михайлов в 87-ата минута, когато реши срещата. Нападателят бе категоричен през седмицата: "Сигурен съм, че като вкарам първия, после няма да спра да бележа и феновете ще бъдат много щастливи". За негово голямо съжаление, тъкмо се отпуши и травма може да го извади от строя, но все пак със сигурност няма счупване, съобщиха от клуба.

Другият нападател на Стамен Белчев Кирил Десподов отново демонстрира, че се намира в отлична форма, като вкара третото попадения за тима в продължението на първата част, а освен това асистира за първото на Каранга минута по-рано. Младият национал се отлични с майсторски изпълнения, като талантът му блести все повече на "Армията".

Иван Коконов вкара почетното попадение за "моряците" в 76-ата минута, а преди него Траян Траянов (56) и Борислав Чорбаджийски (75) бяха изгонени.

Сектор "А" на стадион "Българска армия" бе затворен, тъй като домакините получиха наказание след мача с Лудогорец (0:2).

Треньорът на домакините Стамен Белчев нямаше как да разчита единствено на наказания ляв бек Антон Недялков, който не беше пропуснал и минута през сезона досега. На неговата позиция игра Александър Дюлгеров. Гонзо пък остави Михаил Венков, Георги Илиев и Марек Кузма на пейката, след като тима игра 120 минути срещу Литекс преди три дни за Купата на България. Бившата деветка на "сините" заложи на 18-годишния нападател Валентин Йосков, както и на друг млад играч Мартин Костадинов, но двамата се затрудниха сериозно срещу защитата на домакините.

Още в 30-ата секунда Каранга пропусна да даде аванс на "червените", а в първата минута Руи Педро също изпусна да вкара от девет метра. Емил Михайлов спаси удар на Десподов с крак в 16-ата минута. В 37-ата минута невероятен пропуск направи Руи Педро, който стреля в аут от три метра пред празната врата. Той се възползва от грешка на Стефан Станчев, но стори по-трудното, като вместо в празната врата, стреля в аут. В 45-ата минута Десподов проби на скорост и изведе отлично Каранга, който преодоля Емил Михайлов и вкара своя първи гол за клуба. В продължението на първата част Десподов удвои. Нападателят засече хубаво центриране отляво на Арсенио Нунеш, като надскочи Станчев, топката удари горната греда и спря в мрежата за 2:0. Попадението бе негово трето тази пролет.

На полувремето Георги Илиев замени Борислав Балджийски, като гостите започнаха да играят по-добре. Другата резерва на "моряците" Марек Кузма с първото си докосване бе близо до гол. Нападателят замени младия Йосков в 55-ата минута, а след това Георги Китанов спаси вратата си. Буквално при следващата атака на "червените" Траян Траянов фаулира Руи Педро. Последният реагира остро, но бранителят не му остана длъжен, като го блъсна с две ръце. Така Никола Попов изгони защитника и показа жълт картон на португалеца. В 69-ата минута Михайлов спря резервата Густаво Кулма, който стреля в близкия ъгъл. Секунди по-късно Десподов изведе Каранга сам срещу стража на гостите, но той стреля над вратата. Вратарят на "моряците" отново показа добър рефлекс, като този път парира изстрел на Десподов в 73-ата минута.

Буквало 120-секунди след това Божидар Чорбаджийски също бе изгонен. Това стана в 75-ата минута, когато капитанът удари с лакът Коконов и поличи втори жълт картон. Последният върна Черно море в мача буквално преди защитника да е стигнал до съблекалнята. Дълга топка към Кузма бе отклонена от Пинто, като така изведе Коконов, който надбяга Станислав Манолев и сам срещу Китанов намали. При подаването към Кузма имаше засада, която не бе маркирана от реферите. "Моряците" повярваха, че могат да измъкнат нещо, особено след поредното положение пропуснато от Кулма.

Все пак защитата в "червено" не даде възможност за изравняване до 87-ата минута, когато Каранга бе изведен от Кулма и вкара за 3:1. При гола си, той се сблъска лошо с Михайлов, който го изрита в десния крак. Бразилецът падна на земята и бе изнесен на носилка, а домакините останаха до края на мача с девет души, тъй като смените вече бяха извършени.  Контузията стресира всички в щаба на ЦСКА-София, като бе обявено, че деветката е със счупен крак, но малко след срещата стана ясно, че диагнозата не е вярна.

Така тимът на Белчев дръпна с шест точки пред Черно море, като продължава да гони втория Левски, докато момчетата на Гонзо ще се целят в четвъртото място, след като имат малко футболисти през тази пролет, а тепърва престоят тежки сблъсъци срещу най-класните отбори в първенството. ЦСКА-София има вече актив от 49 точки, докато Черно море е с 43 след осмата си загуба в шампионата, а също така трета от "червените" през този сезон.

Играчите на Белчев гостуват на "Лаута" преди срещите с Лудогорец и Левски, докато Черно море ще има визита на Дунав в следващия кръг.

ЦСКА-СОФИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 3:1
1:0 Каранга (45)
2:0 Десподов (45+2)
2:1 Коконов (77)
3:1 Каранга (87)

ЦСКА-СОФИЯ: Китанов, Манолев, Чорбаджийски, Бодуров, Дюлгеров, Пинто, Бумал, Десподов, Педро, Кулма, Каранга.

ЧЕРНО МОРЕ: Михайлов, Сукуп, Николов, Станчев, Траянов, Мартин Костадинов, Паланков,Цветков, Коконов, Балджийски, Йосков.