Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Рангелов се разписа и Коня ще спори за финал за Купата

Българският нападател Димитър Рангелов вкара гол и изигра много силен мач за Коняспор, като помогна на тима да се класира на полуфинал за Купата на Турция. Бившият играч на Славия и колегите му надделяха с 3:2 над Сиваспор в много драматичен мач. Двубоят бе четвъртфинален реванш, след като първата среща бе завършила 0:0. Рангелов изправи публиката на крака в 35-ата минута, когато се разписа от дузпа. Той сам си спечели 11-метровия наказателен удар, който бе оспорван бурно от гостите. Голът бе негов втори в турнира и общо шести за сезона в 28 мача.

Буквално в следващата минута гостите изравниха с попадение на Келес, който се разписа след центриране от корнер. Фофана в 43-ата минута обаче върна преднината на Коня, като бе точен с удар от над 20 метра. Противникът не се предаде, като в 57-ата минута Кълънч с глава изравни.
Вратарят на домакините хвана дузпа, бе блестящ при добавката, но при третия опит Кълънч с глава изравни, като по този начин попари публиката с изравнително попадение, което изхвърляше домакините.

Нов красив гол на Фофана в 79-ата минута обаче донесе успеха на Коняспор, а с това и място сред четирите най-добри в турнира. Рангелов игра през всичките 90 минути.

На полуфинала Коняспор излиза срещу Касъмпаша на Страхил Попов и Васил Божиков, като двубоите ще са на 26 април и 17 май.