Бивша звезда от Бундеслигата дебютира с гол в Русия (видео)

Новото попълнение на Локомотив (Москва) Джеферсън Фарфан отбеляза дебютното си попадение за "железничарите". Перуанецът, който дълги години беше любимец на феновете на Шалке 04, се разписа още в първия си мач и донесе успеха с 1:0 като гост на Уфа. Победата запази шансовете на Локо да се класира за Лига Европа. Тимът на Юрий Сьомин има 30 точки, колкото е активът и на Терек и Ростов. Уфа пък остана с 32 и заема пето място във временното подреждане.

Фарфан започна като титуляр в атака, заедно с Алексей Миранчук, който беше най-добрият футболист на терена. Двамата създадоха огромни проблеми на защитата на Уфа и само добрите намеси на вратаря Александър Беленов запазиха нулевото равенство до 37-ата минута. Тогава топката стигна до опитния перуанец и той с много прецизен удар я прати в долния ляв ъгъл на вратата на домакините.

След почивката се стигна до няколко разбърквания и пред Гилерме, но като цяло защитата на Локо не допусна домакините да осъществят сериозен натиск. Загубата бе първа за Уфа през пролетта.