Прероденият Лестър продължава да ниже победи, Шекспир влезе в историята (видео)

Шампионът Лестър постигна четвърта поредна победа в Премиър лийг и пета такава във всички турнири, след като надделя с 2:0 над Стоук Сити у дома. Уилфред Ндиди (25') откри резултата след страхотен удар от около 25 метра, а Джейми Варди (47') удвои от воле.

Гол на Марко Арнаутович бе погрешно отменен заради засада през второто полувреме.

Крейг Шекспир, който пое еднолично "лисиците" през февруари, стана първият британски мениджър в историята на Премиър лийг, който печели първите си четири шампионатни срещи. Лестър вече е на шест точки над зоната на изпадащите. Стоук Сити заема девета позиция, като "грънчарите" остават с едва три победи като гост в първенството през този сезон.