Ново феноменално отиграване на Цветков носи поредна домакинска победа на Пирин (видео)

Пирин завърши редовния сезон в Първа лига с труден домакински успех над Нефтохомик (Бургас) с 1:0. Единственото попадение в двубоя реализира Станислав Костов в 88-ата минута, но с основна заслуга за него е неостаряващият Иван Цветков. Появилият се като резерва халф пусна феноменален пас с външен фалц към Башлиев, който шутира в напречната греда, а при добавката Костов вкара в празната врата.

Отиграването на Цветков вдигна благоевградската публика на крака.

Иначе първата голова ситуация бе в поза на бургазлии и дойде в 14-ата минута, когато Георги Вълчев получи извеждащ пас, но стреля в аут сам срещу вратаря.

Десет минути по-късно и домакините погледнаха по-сериозно към противниковата врата. Костов центрира добре към Тони Тасев, който шутира от воле, но не намери целта.

В 33-ата минута и Башлиев опита да вкара от воле, но ударът му мина покрай дясната греда на Георгиев. Нефтохимик отговори с изключително опасна атака 60 секунди по-късно, когато Романов бе намерен с центриране отдясно и стреля от пет метра, но Макенджиев някак изби. В тази ситуация страничният рефер вдигна флага за засада, но такава със сигурност нямаше.

В 37-ата минута и Пирин бе близо до попадение, но Янко Георгиев прояви невероятен рефлекс след центриране от корнер и удар с глава на Старокин от границата на малкото наказателно поле. Халфът на орлетата направи и добавка, но стражът на шейховете отново спаси.

Към края на полувремето гостите от Бургас пропуснаха най-чистото положение до този момент. След центриране от корнер и разбъркване, топката стигна до оставения абсолютно непокрит Николай Дюлгеров, но шутът на халфа от 4-5 метра профуча над напречната греда.

След почивката двата отбора заиграха по-внимателно и първият по-сериозен изстрел за втората част към една от двете врати бе този на Вълчев в 59-ата минута, който обаче не затрудни Макенджиев.

И когато срещата вървеше към 0:0, за пореден път на помощ на домакините се притече ветеранът Иван Цветков. Негов съотборник му подаде топката от тъч, той я овладя и намери брилянтно след 30-метров пас с външен фалц Башлиев, който шутира в напречната греда и при добавката Костов без проблем реализира в празната врата.

ПИРИН - НЕФТОХИМИК 1:0