Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Федерер оцеля срещу Бердих и е на полуфинал

Роджър Федерер се класира на 1/2-финал на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями, след като надделя над чеха Томаш Бердих с 6:2, 3:6, 7:6 (6). 35-годишният швейцарец беше изправен до стената в третия сет, когато трябваше да спасява два мачбола, но се справи със ситуацията и в крайна сметка постигна седма поредна победа над Бердих, който не го е побеждавал от 2013 година насам.

В първия сет Федерер тотално надигра своя съперник във всички компоненти, той беше много по-бърз от чеха, а ударите му по-прецизни. Признаците на умора, показани в мача в предишния кръг срещу Баутиста Агут, обаче този път се материализираха в първи загубен сет от Федерер и така се стигна до решителната трета част, която продължи цели 61 минути. Съперник на Федерер в полуфинала ще бъде  Ник Кириос, който отстрани Александър Зверев с 6:4, 6:6 (9), 6:3.

С победата срещу Бердих се очаква Маестрото да се изкачи на четвърто място в световната ранглиста на АТР, като с Рафаел Надал до последно ще си оспорват 4-а и 5-а позиция.

"Обичам да печеля мачове с тайбрек, защото това е предпоставка за победа и в турнира", каза Федерер.

"Мастърс"-а в Маями гледайте само по Mtel Sport 1.