ПСЖ измъкна дербито с Лион след обрат (видео)

Пари Сен Жермен победи Лион с 2:1 в дербито на 30-ия кръг на Лига 1. Шампионите направиха пълен обрат в мача и прибавиха ценни три точки в актива си. Гостите на “Парк де Пренс” първи взеха преднина в срещата с гол на Александър Лаказет в 7-ата минута. Адриен Рабио обаче възстанови равенството в 34-ата минута, а победният гол за домакините бе дело на Юлиан Дракслер в 40-ата минута на двубоя.

Двубоят започна с положение за домакините и още във 2-ата минута Юлиан Дракслер отправи опасен удар, но Антони Лопеш бе на мястото си. В 7-ата минута обаче Лион стигна до откриване на резултата още с първата си възможност. Тогава при центриране от корнер топката бе свалена с глава от Рафаел за Александър Лаказет, който отбизо с глава вкара за 0:1. Две минути след това гостите стигнаха до нова опасност, като отново след корнер Муктар Диакаби бе близо до гола, но по чудо топката не се озова във вратата.

Пари Сен Жермен обаче успя да се върне в мача в 34-ата минута. Тогава Хавиер Пасторе бе изведен в пеналта и върна за непокрития Адриен Рабио, който без забавяне вкара в опразнената врата. В 37-ата минута домакините имаха нова добра възможност като Анхел ди Мария отправи страхотен шут и Лопеш трябваше да показва блестящ рефлекс.

В 38-ата минута се стигна до най-спорната ситуация. Мемфис Депай напредна на скорост и падна в наказателното поле, като претеднираше, че е спънат от вратаря, но повторенията показаха, че нападателят е симулирал и съдията правилно не даде дузпа. В ответната атака ПСЖ стигна до пълен обрат. Пасторе с прекрасен пас намери Дракслер в наказателното поле и той от движение с едно докосване насочи кълбото неспасяемо в мрежата за 2:1.

Второто полувреме започна с две възможности за гостите. В 47-ата минута Депай стреля покрай вратата, а три по-късно Набил Фекир също отправи изстрел, който не намери очертанията на вратата.

В 60-ата минута обаче ПСЖ организира хубава атака и Пасторе с прехвърлящ пас изведе Единсон Кавани на стрелкова позиция, но той пробва да шутира от движение и изстрелът въобще не му се получи. В 74-ата минута пък Ди Мария получи чудесен пас в пеналта и стреля от воле, но топката тупна на сантиметри от гредата. След това и Блес Матюиди имаше нелош шанс при една контраатака, но ударът му мина покарй вратата.

В крайна сметка ПСЖ излезе краен победител в сблъсъка и с 68 точки държи здраво второто място в класирането. Лион пък все повече се отдалечава от лидерите и остава на 4-ото място с 50 точки в актива си.