Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Спартак измъкна победата в Стара Загора

Отборът на Спартак (Плевен) постигна победа в двубоя си от XXII кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Берое (Стара Загора) с 89:84 (18:23; 25:17; 18:24; 28:20).

Милован Савич беше най-резултатен за победителите – 27 точки, Мартин Маринов и Константин Коев добавиха съответно с по 18 и 17 точки, а Димитър Маринчешки се отличи с „дабъл-дабъл“ – 16 точки и 10 борби.

Брандис Рос вкара 22 точки за старозагорци, а Аарън Джоунс завърши с 15 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в края на първата четвърт баскетболистите на Берое използваха по-добре шансовете си и поведоха с 23:18, но до почивката гостите от Плевен се разиграха и след 20 минути Спартак вече бе лидер в резултата – 43:40.

Възпитаниците на Любомир Минчев си върнаха лидерската позиция още в началото на третия период и не изпуснаха преднината си до края на частта – 64:61, но въпреки това, все още нищо не бе решено.

В първите минути на последната четвърт на терена се разигра истинска битка, играта вървеше кош за кош и нито един от двата отбора не успяваше да вземе надмощие. Това се промени малко след средата на периода, когато Савич, Коев, Мартин Маринов и Маринчешки не сбъркаха при стрелбите си и Спартак поведе с 11 точки – 83:72, а в оставащите 2:33 минути до края момчетата на Александър Дяковски показаха здрави нерви и се поздравиха със заслужения успех – 89:84.