Чикаго би Минесота и се доближи само на точка от върха в Западната конференция

Вратарят Кори Крауфорд направи 42 спасявания, с което помогна на тима на Чикаго да победи с 4:2 гостуващия Минесота и по този начин да се доближи само на точка съперника си, който е лидер в подреждането в Западната конференция на НХЛ. Домакините от Чикаго започнаха много силно мача и още до петата минута водеха с 2:0. Патрик Кейн откри резултата след само 51 секунди игра, а малко по-късно Артьоми Панарин покачи на 2:0.

Ерик Стаал върна един гол за гостите от Минесота в средата на първата третина, но през втората Чикаго си върна аванса от две попадения чрез Тревър ван Риймсдайк. Микаел Гранлунд върна Минесота в срещата, намалявайки на 2:3 в 46-ата секунда на третата част, но словашкият ветеран Мариан Хоса оформи крайното 4:2 малко повече от шест минути преди последната сирена. Така в подреждането Чикаго вече има 91 точки, докато Минесота е на първа позиция с 92.

Лидерът в Източната конференция Вашингтон също претърпя поражение като гост. Столичани отстъпиха с 2:5 пред Анахайм, след като изиграха ужасяващи първи десет минути на втората третина, в които допуснаха цели 3 гола. След 0:0 в първата част, Кори Пери на два пъти и Рикард Ракел направиха така, че "патоците" да поведат с 3:0. Малко след това Джон Карлсон намали на 1:3. В началото на третата част двата отбора си размениха по един бърз гол чрез Райън Гецлаф за домакините и Маркус Йохансон за гостите, а крайното 5:2 оформи Райън Кеслър 7 минути преди изтичането на редовното време.

Монреал спечели с 4:1 канадското дерби с Едмънтън. С успеха Канейдиънс си върнаха лидерската позиция в Атлантическата дивизия на Източната конференция. Домакините от Едмънтън първи стигнаха до гол чрез нападателя Милан Лучич, който се разписа в началото на втората част. Авансът на докамините се запази до 54-ата минута на срещата, но в последните шест Ойлърс буквално капитулираха, след като Пол Байрън и Макс Пачорети се разписаха по два пъти, за да донесат победата на Монреал.

Със същия резултат Ню Йорк Рейнджърс победи като гост Детройт. Защитникът на "рейнджърите" Райън Макдона отбеляза две попадения за успеха в "Джо Луис Арина", а по едно добавиха Кевин Хейс и Дерек Степан. За домакините точен бе Франс Нилсен. В последния мач за вечерта Сан Хосе постигна убедителен успех с 5:1 над Далас. Джо Павелски вкара два гола за "акулите", а другите три попадения бяха дело на Патрик Марло, Джоел Уорд и Крис Тиърни. За гостите от Далас почетното попадение реализира Реми Ели.