Вашингтон пак се дъни и Питсбърг е вече само на точка

Лидерът в Националната хокейна лига Вашингтон допусна трета поредна загуба след 2:4 при гостуването си на Лос Анджелис. Столичани повеждаха на два пъти чрез Якуб Врана и ТиДжей Оши, но Мариан Габорик и Анже Копитар изравняваха. В 8:46 минута на третия период Адриан Кемпе вкара първия си гол в лигата и даде аванс на домакините за първи път в мача, а Джеф Картър реши всичко 2 секунди преди края. Картър и Копитар добавиха и по асистенция.

Вашингтон остана на върха в лигата с 95 точки, но носителят на купа "Стенли" Пигсбърг Пингуинс се доближи само на точка след петата си поредна победа, постигната в залата на Ванкувър с 3:0. Вратарят на шампионите Мат Мъри отрази всичките 27 удара и записа четвърти "шътаут" за сезона и пети в кариерата си. Джейк Гюнцел и Конър Шиъри се отличиха с по гол и асистенция, Иън Коул откри резултата 3:36 минути преди края на втората част, а Сидни Кросби завърши с две асистенции.

Калгари продължи впечатляващата си серия и записа девета поредна победа след 3:0 над домакина Уинипег. Стражът Брайън Елиът спаси 31 удара и не допусна гол във втори пореден мач. Микаел Беклунд, Михаел Фролик и Алекс Киасон вкараха за канадците, а Дъги Хамилтън се отличи с три асистенции. Рекордната поредица от победи в историята на Калгари е десет от 14 октомври до 3 ноември 1978 година.

Отава излезе на върха в Атлантическата дивизия, след като се наложи над най-слаби отбор в лигата Колорадо с 4:2 като гост. Канадците записаха шести пореден успех. Александър Бъроус завърши с гол и асистенция, а вратарят Крейг Андерсън трябваше да отрази само 14 удара, за да запише 147-ата си победа с екипа на отбора, с което излезе на върха в клубната история при вратарите, изпреварвайки Патрик Лалим.

Бъфало постигна рядък обрат от 0:3 до 5:3 срещу гостуващия Кълъмбъс и прекъсна серия от четири поредни поражения. Ивандър Кейн и Джак Айхел вкараха в последните 2:29 минути на мача, след като преди това записаха по асистенция.

Аризона вкара четири безответни гола в първите 24 минути и удържа победата с 5:4 над Ню Джърси като домакин. Гостите продължиха да затъват след шеста поредна загуба и се закотвиха на дъното на Източната конференция. Те нямат победа в редовното време в последните си десет срещи. С гол на Дрю Стафорд 5,6 секунди преди сирената Бостън се наложи над Филаделфия с 2:1.