20-годишен измъкна ЦСКА-София срещу аутсайдера в Първа лига, "червените" с куп пропуски (видео)

ЦСКА-София надигра с 2:1 Монтана в мач от 24-ия кръг на Първа лига. В герой за червените се превърна 20-годишният нападател Кирил Десподов, който асистира за първото попадение на Кевин Меркадо и отбеляза второто. При 0:0 младокът демонстрира и добра игра в защита, изчиствайки опасен изстрел пред голлинията.

За гостите се разписа Петър Атанасов в 88-ата минута.

Футболистите на Стамен Белчев направиха куп пропуски пред противниковата врата, което можеше да им струва скъпо, тъй като Монтана също имаше 2-3 много добри възможности за попадение, които обаче не успя да реализира.

В този мач домакините използваха значително променена титулярна 11-ка в сравнение с тази, която излезе срещу Левски. На пейката останаха Арсенио Нунеш, Божидар Чорбаджийски и Руи Педро, аут заради контузия бе Фернандо Каранга, а Петрус Бумал пропусна срещата поради наказание. На тяхно място стартираха Давид Симао, Рафаел Перес, Кевин Меркадо, Кевин Кубемба и Кирил Десподов.

Двубоят започна с натиск на червените, които можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Тогава добра атака отляво завърши с шут на Рубен Пинто от десетина метра, но високо над напречната греда.

Гостите отговориха с изключително опасен изстрел с глава в 12-ата минута, който Десподов изчисти пред голлинията. В 20-ата минута Монтана отново застраши домакинската врата, когато Сар стреля силно от границата на наказателното поле, но Китанов изби в корнер.

ЦСКА-София отговори подобаващо в 28-ата минута, когато откри резултата. Десподов получи пас отдясно в наказателното поле на гостите, подаде отлично по земя към Меркадо, за когото не бе проблем да вкара от 5-6 метра - 1:0 за "червените".

В 36-ата минута домакините можеха да удвоят. Кулма получи пас зад гърба на гостуващата отбрана и стреля, но над вратата. Страничният рефер вдигна флага за засада, но такава нямаше и съдиите изкараха късмет, че нападателят не уцели мрежата на монтанчани.

Две минути по-късно обаче футболистите на Стамен Белчев стигнаха до второ попадение. Густаво Кулма се озова очи в очи с вратаря на гостите, копна топката над него и притичалият Кирил Десподов отбеляза на празна врата.

До края на полувремето двата отбора си размениха по една опасна ситуация. Първо Бамба стреля с глава след центриране от фаул, Китанов изби, но при добавката Иван Михов стреля не в празната врата, а в обратна посока.

В 44-ата минута Манолев можеше да покачи, когато се озова сам срещу Александров, но прехвърли и стража на гостите, и вратата.

След почивката гостите заиграха по-активно и осъществиха няколко разбърквания в наказателното поле на домакините, най-вече след центрирания от статични положения. Първата по-опасна ситуация за втората част обаче отново бе пред тяхната врата, когато в 48-ата минута Кубемба шутира силно от 18-19 метра, но над напречната греда.

В 56-ата минута Кирил Десподов преодоля двама противникови бранители и се озова сам срещу вратаря, но изстрелът му не сполучи.

В 70-ата минута ЦСКА-София направи пореден пропуск. Меркадо центрира отлично към непокрития Кулма, който се гласеше да стреля от 5-6 метра с глава, но резервата Руи Педро връхлетя върху своя съотборник и му попречи да вкара за 3:0. Само 120 секунди по-късно Симао изведе Кубемба сам срещу вратаря, но нападателят нацели дясната греда.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Сергей Георгиев изведе отлично Петър Атанасов сам срещу Китанов, играчът на Монтана овладя добре топката, напредна и майсторския я пусна покрай стража за крайното 2:1.

В даденото от рефера триминутно продължение Кулма също можеше да вкара, но шутира в аут от 7-8 метра.

ЦСКА-СОФИЯ - МОНТАНА 2:1