Николов и Стал дишат във врата на лидерите в Полша

Христо Николов и Стал Остров все още не могат да бъдат спряни в елита на Полша. Тимът на Гларуса е приятната изненада на първенството, след като намери правилния ритъм и няма загуба във вече седем последователни двубоя. Поредният успех на селекцията на треньора Емил Райкович дойде срещу директен съперник за челните места - 78:61 като гост на Даброва Горница.

Николов допринесе за успеха на своя отбор със скромните 4 точки, 3 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки за само 12 минути игра. Бившият капитан на националния отбор на България натрупа и 4 лични нарушения.

Аарън Джонсън вкара 21 точки, отне 7 топки и направи 12 асистенции, а Шон Кинг за пореден мач също приключи с “дабъл-дабъл” - 14 точки и 10 борби.

Стал е на четвърта позиция в класирането с 15 победи и 8 загуби и диша във врата на лидерите от Топ 3. Челната тройка е оформена от Стелмет (16-6), Торун (16-6) и Анвил (15-7).