Без ЛеБрон и Ървинг Кливланд яде бой от Маями

Гардът на Лос Анджелис Клипърс Джамал Крауфорд реализира 25 точки от пейката за успеха на "ножиците" със 101:91 над Чикаго като гост.

Тимът на Док Ривърс показа отлична игра в защита през второто полувреме, като позволи на "биковете" да отбележат само 30 точки след почивката, която бе дошла при 61:55 в полза на домакините.
Крис Пол добави 17 точки за успеха на Клипърс, а с 16 точки завърши Блейк Грифин. За домакините от Чикаго най-полезен бе Джими Бътлър, който вкара 16 точки, а с 12 остана центърът Брук Лопес.

Без получилите почивка ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг шампионът Кливланд претърпя разгромна загуба с 92:120 като гост на Маями. Джеймс, бивш играч на "горещите", и Ървинг бяха по екип, но изгледаха срещата от резервната скамейка. В тяхно отсъствие обаче съотборниците им не успяха да окажат никаква съпротива на борещия за място в плейофите тим на Маями.

След 35:35 в първата четвърт, във втората Маями спечели с 32:16 и продължи с ударното си представяне и през второто полувреме.

Горан Драгич вкара 23 точки за победителите, Хасан Уайтсайд завърши с 20 точки и 13 борби, а Тайлър Джонсън добави 17 точки. За Кливланд резервата Чанинг Фрай отбеляза 21 точки, а Кайл Корвър приключи с 15.

С 33 точки на Джеймс Хардън Хюстън се справи с гостуващия Мемфис със 123:108.

"Ракетите" отбелязаха общо 18 тройки, като 6 от тях бяха дело на Хардън, който направи и 11 асистенции. Швейцарецът Клинт Капела завърши с 24 точки за победителите, а Ерик Гордън добави 18 от пейката. За Мемфис Майк Конли отбеляза 23, а Джамайкъл Грийн остана с 20.