Марица закотви Шумен на дъното в женското първенство

Волейболният отбор Марица (Пловдив) не прояви милост и към домакините си от ЙЕБ 05 (Шумен) и ги победи с категоричното 3:0 (25:12, 25:16, 25:20)* след 65 минути игра в зала "Младост" в последния мач от 13-ия кръг от редовния сезон в женската НВЛ. Шампионките, които отдавна си осигуриха първото място от редовния сезон, сега бетонираха и шуменки на (пред)последната седма позиция.

Старши-треньорът на пловдивчанки Иван Петков не си позволи да си прави експерименти със състава и в мача нямаше абсолютно никаква интрига. В първия гейм домакините допуснаха прекалено много брак в играта си и Марица безпроблемно стигна до разгромното 25:12. Във втората част и двата тима си отбелязаха доста точки директно от начален удар, но отново грешките в играта на ЙЕБ бяха в основата за крайното 25:16 за пловдичанки. Третият гейм бе подобен на втория. Двата тима си нанизаха по цели шест аса преди Марица да затвори мача при крайното 25:20.

Най-резултатни в мача станаха центърът на Марица Нася Димитрова и четворката на ЙЕБ Габриела Ангелова с по 11 точки.

Марица вече е с 13 победи, 39 точки и 39:1 гейма от 13 мача и продължава да е убедителен водач в класирането. Шумен е с 3 победи, 10 загуби и 9 точки и кръг преди края изостава след шестия Левски една победа и 4 точки. В последния 14-и кръг "жълто-сините" посрещат ЦСКА на 7 март (вторник) от 17,30 часа в залата на Пловдивския университет.

*Статистика: Благовест Тодоров