Раковски (Димитровград) се справи с Левски в Пловдив

Волейболистките на Раковски (Димитровград) постигнаха много важна победа в предпоследния кръг от редовния сезон на първенството, след като надиграха с 3:1 (25:23, 25:10, 21:25, 25:23) Левски (София) пред пълните трибуни на зала "Олимпиада" в Пловдив.

Така момичетата на Иван Радичев записаха своята 10-та победа, с която приключиха участието си през редовния сезон, защото в последния кръг имат служебен успех срещу отказалия се тим на Бургас 2007.

Мачът в зала "Олимпиада" започна по-добре за "сините", които поведоха със 7:2 и имаха преднина почти до края. Раковски обаче изравни при 22:22, а след това и поведе, за да се поздрави с първия гейм при първата си възможност - след 25:23. Този развой окрили състезателките на Иван Радичев, които взеха втория гейм с голяма преднина (24:9, за да се стигне до 25:10).

В третата част Левски успя да се върне в мача, но в четвъртата състезателките на Раковски взеха своето и заслужено ликуваха с три точки.

С 10-те си победи в актива си Раковски е недостижим на втората позиция, с което на практика си осигурява и сребърен медал (освен ако не излъже лидера Марица в плейофите). Левски е на шеста позиция.