Словенец се развихри и донесе победата на "смърфовете" (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна важна победа. Играчите на Едуард Ераносян надиграха с 2:1 Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 23-ия кръг на Първа професионална лига. В герой за "смърфовете" се превърна словенецът Дино Мартинович, който заби и двете попадения за "черно-белите". Единственият гол за гостите от Горна Оряховица вкара Софиен Муса.

Първата интересна ситуация дойде в 6-ата минута, когато Пламен Крумов центрира към Камбуров, който стреля, но стражът на гостите се справи. Секунди по-късно обаче "смърфовете" успяха да стигнат до първия гол в срещата. Иван Горанов центрира фантастично към Дино Мартинович, словенецът се извиси и с глава разстреля Николай Банков. Интесен факт е, че това е първи гол за халфа с екипа на "черно-белите".

В 34-ата минута Первиз Умарбаев изведе на добра позиция Мартин Камбуров, който не се забави и шутира, но вратарят на "червено-черните" изби кълбото с десния крак. В 37-ата минута Софиен Муса можеше да изравни, след като засече с глава центриране от корнер, но ударът му срещна горната греда.

В последните секунди на първата част тунизийският нападател на гостите Софиен Муса изравни резултата на стадион "Лаута". Нападателят на Локо (ГО) засече с глава центриране на Бен Отман.

Второто полувреме стартира с натиск на Локомотив (Пловдив), като в 51-ата минута Дино Мартинович пропусна да изведе отново отбора си напред, но след като излезе сам срещу Банков, стреля в тялото му. В 69-ата минута Первиз Умарбаев можеше да отбележи, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата. В 74-ата минута резервата Шоко центрира отдясно, Дани Кики увисна, а кълбото се озова в краката на Дино Мартинович, който матира Банков за втори път в срещата.

В 89-ата минута отново Николай Банков показа класа, след като предотврати шанс, който се откри пред Мартин Камбуров. В последните секунди на срещата главният съдия спорно отмени гол, реализиран от Шоко.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (ГО) 2:1