Лион се спаси от загуба под дъжда в Бордо

Лион се спаси от загуба при гостуването на Бордо в двубой от 28-ия кръг на френската лига 1. Домакините откриха на "Матмут-Атлантик" в 16-ата минута с гол на Валентен Уада след асистенция на Франсоа Камано, като попадението беше отбелязано от явна засада.

В 28-ата минута Мемфис Депай пропусна от чиста позиция да изравни, а негативният за "хлапетата" резултат се запази до 79-ата минута, въпреки огромното им превъзходство на терена. Тогава влезлият като резерва Матийо Валбуена намери добре Еманюер Мамана, който вкара от близко разстояние с глава за крайното 1:1.

Така Лион остана на 4-ото място с 47 точки, а Бордо има 43, които му отреждат на пета позиция.