Реал Мадрид измъкна инфарктно точка с човек по-малко, вече не е лидер (видео + галерия)

Отборите на Реал Мадрид и Лас Палмас направиха зрелищно 3:3 в спиращ дъха трилър от междинния 25-и кръг в Примера. Тимът на Зинедин Зидан навакса изоставане от 1:3 с голове в 87-ата и 89-ата минути. Почти цяло полувреме "белите" играха с човек по-малко след червен картон на Гарет Бейл. След кръга Ла Лига има нов лидер в лицето на Барселона. Реал остава с точка по-малко, но и с мач по-малко. Днешният двубой ще се запомни и с полемичните решения на арбитъра Фернандес Борбалан.

Алваро Мората откри в осмата минута, а Тана Домингес изравни в десетата. В 47-ата Бейл получи червен картон, а малко по-късно Жонатан Виера (56 - дузпа) и Кевин-Принс Боатенг (59) втрещиха 63 789 зрители на "Сантиаго Бернабеу". Мощният натиск на "лос меренгес" донесе два гола на Кристиано Роналдо в края (87 - дузпа и 89).

Реал Мадрид - Лас Палмас Иско и Алваро Мората получиха шанс в стартовия състав, заменяйки Лука Модрич и Карим Бензема. Гарет Бейл и Кристиано Роналдо трябваше да оперират по двете крила. Кике Сетиен избра схема с Кевин-Принс Боатенг в атака, подкрепян от Жонатан Виера, Тана Домингес и Хесе Родригес.

Срещата на "Сантиаго Бернабеу" започна в бясно темпо. В осмата минута Иско се измъкна на ръба на засадата и сам срещу вратаря елегантно насочи ниско долу до гредата - 1:0. Според съдийския анализатор на Marca Андухар Оливер има тънка засада и попадението е нередовно. Две минути по-късно канарският тим реагира по безапелационен начин. Тана се обърна и загърби Серхио Рамос, след което последва бомбастичен шут от 15 метра в горния близък ъгъл и гол в мрежата на Кейлор Навас - 1:1.

Реал Мадрид - Лас Палмас - 3:3 Почти веднага след изпълнението на център топката отново беше в мрежата на Хави Варас, но при вдигнат флаг за засада. Алваро Мората се измъкна при много спорно положение и попадението му не беше зачетено. В 12-ата минута Иско се освободи в наказателното поле и потърси пас, ала не намери никого. Гостите от "Гран Канария" играеха със самочувствие и често атакуваха на скорост. Така в 15-ата минута Хесе Родригес получи топката в наказателното поле, но при удара се получи рикошет.

В 29-ата Бейл нахлу отдясно и подаде към Кристиано, чийто удар не беше точен и се стигна до корнер. Минута по-късно "жълтите" изпуснаха великолепна възможност. Хесе напредна на скорост и достави отлична топка за Боатенг, който прибърза с удара и провали чудесната акция. В 31-ата страничният рефер вдигна спорна засада на Кристиано Роналдо. Минута по-късно отново стана горещо пред Кейлор Навас. След центриране на втора греда костариканският страж успя да спаси след нисък удар от десет метра. При следващата гостуваща атака Хесе опита удар без подготовка и намери гърба на Даниел Карвахал. В края на първото полувреме Кристиано центрира ниско към Мората, но в последния миг Лемос протегна крак и изби.

Реал Мадрид - Лас Палмас - 3:3 Втората част започна ужасяващо за мадридистите. В 47-ата минута Гарет Бейл беше изгонен. Уелсецът фаулира Виера за жълт картон. След това последва разправия между двамата и номер 11 изпусна нервите си, изблъсквайки своя съперник пред очите на съдията Фернандес Борбалан, който секунди след жълтия картон извади и директен червен.

В 54-ата минута гостите получиха дузпа. Серхио Рамос игра с ръце в наказателното поле, макар че в случая те не увеличиха обема на тялото му. Съдийският анализатор на Marca определя дузпата като справедлива. Опитът на капитана да покаже, че топката го е ударила в главата не сполучи и реферът посочи бялата точка. Виера се нагърби с изпълнението и имаше огромен късмет да вкара. Той стреля в средата на вратата, Навас изрита кълбото с крак, но то все пак влезе в мрежата - 1:2.

Реал Мадрид - Лас Палмас - 3:3 В 58-ата Хесе Родригес завърши поредна силна контра с удар, париран от вратаря. Само минута по-късно "лос бланкос" бяха наказани за масивното си изнасяне в предни позиции. Топката беше изритана напред, Боатенг тръгна зад центъра, надбяга Марсело, след което изпревари вратаря Навас, който излезе неразчетено. Бившият играч на Милан чукна топката покрай вратаря и след това лесно я прати в празната врата за 1:3.

Домакините не хвърлиха кърпата и реагираха с удар в гредата. Серхио Рамос засече с крак от седем метра, но нямаше късмет и разтресе гредата. В 70-ата реферът поряза Реал, след като не зачете редовен гол на Мората. Страничният съдия вдигна засада на Кристиано, а такава нямаше. Португалецът подаде към испанския си колега, който насочи зад голлинията, но след сигнал на арбитъра.

Реал Мадрид - Лас Палмас - 3:3 В 72-ата Давид Гарсия се включи в наказателното поле, но не намери Матео Гарсия, който само трябваше да чукне в празната врата. В 74-ата резервата Карим Бензема прати топката над гредата след отличен пас на Лукас Васкес отдясно. Французинът стреля силно от точката на дузпата - неточно. Две минути по-късно и Васкес шутира - Варас беше на точното място. В 80-ата се отвори поредна възможност пред Хесе, който заложи на силата и намери тялото на Навас. В 83-ата топката отново не пожела да влезе след удари на Бензема и Роналдо.

В 85-ата минута Кристиано центрира отдясно и топката се отби от ръката на Дани Кастеяно - дузпа. Кристиано я изпълни по безапелационен и категоричен начин - 2:3. Натискът на столичани се засили, докато съперникът видимо се смути. В 89-ата минута след изпълнение на корнер Кристиано се извиси на първа греда и въпреки опита на Варас да избие топката влезе в мрежата - 3:3. "Бернабеу" вярваше, че може да се стигне до чудовищен обрат, но времето не стигна. В оставащите минути Лас Палмас отдалечи топката от своята врата и запази ремито.

Реал Мадрид - Лас Палмас - 3:3 Така Реал Мадрид отстъпи върха, но все още има мач по-малко от Барселона. Канарският тим пък пркъсна серия от четири последователни загуби и се подвизава в средата на класирането.