Ръсел Уестбрук наниза 43 точки за Оклакоха срещу Юта

Оклахома Сити спечели у дома срещу Юта със 109:106. Ръсел Уестбрук наниза 43 точки за победителите, 12 от които в последните 2:05 минути, а Тъндър се доближиха още до лидерите Юта като вече имат баланс 35/25 в Северозападната дивизия. Юта е с 37/23.

Уестбрук добави в личната си сметка 11 борби и 10 асистенции за 30-ия си трипъл-дабъл за сезона и общо 67-и в кариерата. Дъг Макдермът вкара 16 точки, а Инис Кантър прибави 15 и 9 борби. Уестбрук вкара и беше фаулиран 15.5 секунди преди края за да поведат със 108:106. След това Джереми Грант вкара един от последвалите два наказателни удара и оформи крайния резултат.

Денвър се наложи със 125:107 над Чикаго като гост, но все още е далече от местата в елиминациите. Биковете пък остават 3-и в Централната дивизия с равен баланс 30/30. Трети трипъл-дабъл постигна сръбският център Никола Йокич, завършил мача с 19 точки, 16 борби и 10 асистенции, като особено силно заигра през второто полувреме и даде сериозен принос за победата. За Нъгетс 22 точки вкара Данило Галиняри, а 20 отбеляза Уилсън Чандлър. Дуейн Уейд и Раджон Рондо пък бяха точни с по 19 за Биковете.

Мемфис вече е 6-и в Западната конференция след домакинска победа над Финикс Сънс със 130:112. Майк Конли вкара 29 точки, а Марк Гасол остана с 28, но пък беше точен при всичките си пет опита от тройката. Зак Рандълф завърши с 23 точки и 8 борби. За втората поредна победа помогна и добрата стрелба, почти 58 процента, а 130 отбелязани точки от Мемфис е за първи път през сезона.