Гамейро изригна с късен хеттрик за Атлетико (видео)

С три късни гола на резервата Кевин Гамейро Атлетико Мадрид успя да пречупи Спортинг Хихон с 4:1 като гост в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. Нападателят заби хеттрика си в рамките на пет минути - между 80-ата и 85-ата. До този момент резултатът беше 1:1 след две бързи попадения след почивката, като столичани бяха неубедителни и не се виждаше как ще си тръгнат с трите точки. Те дори бяха застрашени от загуба, но Серхио Алварес и Ласина Траоре сътвориха куп пропуски. Успехът утвърждава Атлети на четвърта позиция.

Треньорът на гостите Диего Симеоне заложи на Антоан Гризман и Фернандо Торес в предни позиции. Трябваше обаче испанецът да напусне терена, за да се стигне до развръзката.

Антоан Гризман имаше първата възможност за попадение в 12-ата минута, когато шутира точно до гредата. След това обаче домакините създадоха повече положения и Ласина Траоре пропусна при две 100-процентови ситуации, като веднъж беше излязъл сам срещу Мигел Анхел Моя, а във втората уцели гредата.

Втората част започна със заучено изпълнение на "дюшекчиите", които за няколко секунди стигнаха от центъра до мрежата на Хихон, като точен беше Яник Ферейра Караско - 1:0 за Атлетико.

Спортинг обаче отговори само три минути по-късно с изравнително попадение на Серхио Алварес. Последваха нови силни минути на домакините и същият този Алварес не успя да вкара при две прекрасни възможности - в 51-ата и 59-ата минути.

Атлетико не знаеше как да вземе инициативата и Диего Симеоне отговори с двойна смяна след час игра, залагайки на Гамейро и Саул. Няколко минути след това Чоло направи и третата си промяна, надявайки се да стигне до прелом. И в интерес на истината столичани заиграха по-организирано и започнаха да притесняват защитата на домакините. В 75-ата минута Гризман успя да вкара, но попадението не беше зачетено заради тънка засада.

Така се стигна до 80-ата минута, когато французинът пусна елегантен пас и Гамейро вкара за 2:1. След това нападателят довърши Хихон с още две идентични попадения.

Спортинг остава под чертата с 15 загуби от 23 мача.

Във вторник Атлетико гостува на Байер (Леверкузен) в първи сблъсък от 1/8-финалите в Шампионската лига, а след това приема Барселона.