Байер загря за Атлетико с бой над Аугсбург

Байер Леверкузен загря по перфектен начин за предстоящия във вторник първи 1/8-финал от Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид, след като разгроми като гост Аугсбург с 3:1 в първия двубой от 21-ия кръг.

Двубоят ще остане в историята на Бундеслигата с отбелязването на гол № 50 000 в германския елит. Негов автор стана Карим Белараби, който откри резултата за "аспирините" в 23-ата минута. Пет минути преди края на полувремето името си сред голмайсторите записа и Хавиер Ернандес-Чичарито, с което мексиканецът има вече 10 на сметката си в първенството. След един час игра домакините върнаха един гол чрез Доминик Коор, който стреля от движение в опразнената врата – 2:1.

Интригата продължи точно пет минути, пред с втория си гол Чичарито да я убие. До края гостите владееха инициативата и можеха да направят успеха си по-изразителен. С победата Байер временно излезе на 8-ата позиция със 30 точки.  Аугсбург е 13-и с 24 точки.