Наполи раздразни краля и бе съсечен на "Бернабеу" (видео+галерия)

Реал Мадрид постигна победа с 3:1 в първия мач с Наполи от 1/8-финала в Шампионската лига и така взе добра преднина преди реванша. Гостите на "Сантиаго Бернабеу" първи откриха резултата в мача с попадение на Лоренцо Инсиние в 8-ата минута, но това като че ли само раздразни "кралския клуб" и той направи пълен обрат. Точни за успеха на испанците бяха Карим Бензема в 18-ата, Тони Кроос в 49-ата и Каземиро в 54-ата минута. Очакваното зрелище се получи, като и двата тима имаха още положения пред двете врати и само малшансът попречи да видим и повече голове.

Реал започна мача във вихрено темпо и след само 20 секунди можеше да открие резултата. Кристиано Роналдо върна за Бензема около точката на дузпата, ударът на французина обаче попадна в ръцете на Хосе Рейна.

Наполи реагира мигновено и още в първата си по-опасна атака стигна до откриване на резултата. В 8-ата минута Лоренцо Инсиние получи в центъра на терена, видя, че Кейлор Навас е излязъл неразчетено и с техничен удар прати топката във вратата за 0:1.

Домакините бяха изненадани от това развитие и веднага засилиха натиска. Карим Бензема пропусна две нелоши възможности с глава, но в 18-ата минута резултатът бе изравнен. Французинът бе намерен с прекрасно центриране от Даниел Карвахал и с глава простреля вратата на съперника за 1:1.

Последваха нови добри атаки за "белия балет". В 28-ата минута Роналдо получи супер пас в наказателното поле, но ударът му премина високо над вратата. Две минути по-късно след заучено положение Лука Модричбе намерен пред пеналта и стреля, но след рикошет топката отиде встрани. Наполи пък дебнеше за някой шанс на контраатака и такъв дойде в 32-ата минута, когато Инсиние бе изведен в наказателното поле, върна за нахлуващия Хамшик, но той стреля покрай вратата.

В 42-ата минута обаче Реал пропусна нова страхотна голова възможност. Роналдо напредна по десния фланг и подаде страхотен извеждащ пас за Бензема, който очи в очи с Рейна стреля и топката се отби от гредата.

В началото на второто полувреме Реал набързо наложи волята си. В 49-ата минута Роналдо напредна до аутлинията и върна назад за Тони Кроос, който със силен удар по земя бе точен за 2:1. След това Марсело отправи опасен изстрел над вратата, а в 54-ата минута домакините стигнаха и до нов гол. Каземиро реши да стреля от воле пред наказателното поле и не даде никакъв шанс на Рейна за 3:1.

Този резултат никак не устройваше гостите, които започнаха малко по-смело да поглеждат в атака и в 62-ата минута Фаузи Гулам стреля от фаул, но над вратата.

Последваха нови две положения за Реал. В 66-ата минута Бензема намери Роналдо на стрелкова позиция, но шутът на португалеца отново не се получи. Минута по-късно Каземиро отново пробва далечен, но този път доста неточен изстрел.

В 68-ата минута Наполи пропусна най-добрата си възможност в мача. Кайехон бе изведен с дълъг пас в наказателното поле и върна за нахлуващия на скорост Мертенс, който обаче от точката на дузпата стреля над напречната греда. Две минути след това отново белгиеца изскочи на голова позиция, но от труден ъгъл не успя да прехвърли вратаря Навас, който се хвърли смело в краката му. В 74-ата минута подобна ситуация се получи и пред вратата на гостите, като Рейна блокира опит за удар на излезлия срещу него Хамес Родригес.

В 80-ата минута гол на Наполи бе отменен правилно заради засада. След това пък Реал пропусна нови две възможности да увеличи преднината си. В 83-ата минута Модрич стреля силно, но неточно, а минута по-късно Марсело бе изведен на скорост в пеналта, но ударът му не се получи.

В крайна сметка мачът завърши без повече попадения и Реал взе комфортна преднина преди равенша на "Сан Паоло" на 7 март. Италианците пък ще имат тежка задача да обърнат нещата у дома, но голът на чужд терен все пак им дава някаква надежда да успеят.