Сензация в Париж! ПСЖ разкъса Барса! (видео)

Битката в Шампионската лига бе подновена със сензационен резултат на "Парк де Пренс" във френската столица. Пари Сен Жермен разкъса Барселона с 4:0 в Париж в първа осминафинална среща от най-престижния европейски клубен турнир. Много силен мач за френския първенец направи Анхел ди Мария, който реализира две от попаденията (18, 55). По веднъж поразиха вратата на испанския гранд Юлиан Дракслер (40) и Единсон Кавани (72).

В 6-ата минута пред ПСЖ се откри чудесна възможност да излезе напред в резултата. Единсон Кавани получи топката в наказателното поле доста близо до вратата на Марк-Андре тер Стеген. Уругвайският нападател обаче не успя да отиграе ситуацията по най-добрия начин и ударът му бе блокиран от бранител на Барса, след което Юлиан Дракслер стреля неточно с фалцов шут.

В 11-ата минута Блез Матюиди се отскубна от отбраната на каталунците и отблизо можеше да порази вратата на Тер Стеген, но не успя да преодолее германския страж.

По-добрата игра на ПСЖ в тези начални минути все пак даде резултат в 18-ата минута, когато бившият играч на Реал Мадрид Анхел ди Мария с блестящ удар от фаул опъна мрежата зад Тер Стеген.

В 27-ата минута Андре Гомеш пропиля прекрасна възможност за изравняване на резултата. Португалският халф бе изведен в наказателното поле на домакините, но не успя да преодолее  Кевин Трап. В 34-ата минута пък Юлиан Дракслер от малък ъгъл застраши вратата на Барса, но Тер Стеген изби в ъглов удар. След изпълнението на корнера отново имаше напрежение пред вратата на "лос кулес", но до попадение не се стигна.

В 40-ата минута французите реализираха втори гол. Дракслер получи пас в наказателното поле от Марко Верати и с диагонален удар изпрати топката в мрежата зад Тер Стеген - 2:0 за ПСЖ!

Второто полувреме започна с опасно центриране на Адриен Рабио пред вратата на испанците, а в 55-ата минута резултатът стана 3:0. Ди Мария вкара още един красив гол. Аржентинецът "матира" Тер Стеген с техничен и много прецизен удар пред наказателното поле на гостите.

Малко след попадението Кавани се размина с топката пред вратата на "лос кулес" и тимът на Луис Енрике определено изглеждаше в нокдаун в тези минути.

В 69-ата минута Верати трябваше да отстъпи мястото си на Кристофър Нкунку, тъй като получи травма, която не изглеждаше твърде сериозна.

В 72-ата минута Единсон Кавани направи резултата 4:0. Той получи чудесен пас от Тома Муние в наказателното поле на Барса и изигра много добре ситуацията, като с мощен шут не остави шансове на Тер Стеген.

В 79-ата минута Жорди Алба стреля опасно към вратата на Трап, но като цяло каталунците изглеждаха непривично беззъби и безпомощни в атака, за разлика от парижани, които играеха повече от вдъхновено тази вечер.

В 83-ата минута Барса бе най-близо до гол в противниковата врата. След центриране от корнер Жерард Пике се извиси над всички и игра с глава, след което Самюел Юмтити от съвсем близко разстояние уцели греда, също с глава.

В заключителните минути Барселона така и не успя да се доборе поне до един гол и ще трябва да се надява на чудо на реванша на "Камп Ноу".

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - БАРСЕЛОНА 4:0
1:0 Ди Мария (18)
2:0 Дракслер (40)
3:0 Ди Мария (55)
4:0 Кавани (72)