Сент Етиен набра скорост за "Олд Трафорд"

Без никакво напрежение Сент Етиен разби последния Лориен с 4:0 в среща от 25-ия кръг на френския елит и се доближи само на точка до четвъртия Лион. Домакините вкараха по два гола преди и след почивката. Лоик Перен (18') и Жордан Верету (21') решиха всичко още до средата на първата част, след което мачът се доиграваше.

Ромен Амуна направи 3:0 след 58 минути игра, а в последните секунди на редовното време Жоржиньо се разписа за 4:0 при добавката след греда.

"Зелените" успяха и да запазят сили за предстоящото в четвъртък гостуване на "Олд Трафорд" в първия двубой срещу Манчестър Юнайтед от 1/16-финалите в Лига Европа.

Лориен е на дъното, но може да се измъкне над чертата само с една победа. Седемте тима над него в класирането са разположени в едва 7 точки, което е предпоставка за драматична развръзка в борбата за спасение.