Рилски спортист с втора поредна победа в НБЛ

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа втора поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 94:82 (24:19; 16:21; 27:20; 27:20) в двубой от XVIII кръг на родното първенство.

Девън Шелтън отново беше над всички в селекцията на Рилецо – 30 точки и 11 борби, Еван Бруинсма също се отличи с двойни показатели – 19 точки и 12 борби, а Йордан Бозов и Николай Стоянов завършиха съответно с по 19 и 11 точки.

Димитър Димитров вкара 25 точки за пловдивските „студенти“, Оскар Белфийлд вкара 18 точки, а Васил Бачев и Шакир Смит завършиха съответно с по 17 и 16 точки.

Домакините от Самоков стартираха силно двубоя и за по-малко от три минути игра поведоха със 7:0. Това принуди щабът на Академик Бултекс 99 да вземе прекъсване, а веднага след подновяването на играта Смит наниза две бързи тройки и разликата бе стопена – 6:9.  Все пак, до края на частта възпитаниците на Людмил Хаджисотиров удържаха съперника си и след 10 минути игра Рилски спортист имаше аванс от 24:19.

Още в първите минути на втория период пловдивските „студенти“ стигнаха до пълен обрат след точни стрелби на Димитров, Белфийлд и Михайлов – 28:26. До края на първото полувреме играта бе изключително равностойна, а почивката дойде при равенство – 40:40.

Третата четвърт премина при размяна на надмощие, след като в първите минути пловдивчани поведоха с пет точки след две успешни стрелби от далечно разстояние на Димитър Димитров – 49:44, но след това домакините отговориха подобаващо и до края на частта отново обърнаха развоя на мача в своя полза и се откъснаха със седем точки - 67:60.

Баскетболистите на Рилски спортист стояха по-добре на терена и в началото на заключителната четвърт, а това им помогна да стигнат и до двуцифрен аванс – 72:61. Това определено смути баскетболистите на Академик Бултекс 99, които така и не намериха себе си в оставащото време и трябваше да се примирят с поражението - 82:94.

Рилски спортист – Акадмеик Бултекс 99   94:82 (24:19; 16:21; 27:20; 27:20)

Рилски спортист: Паркър 9, Стоянов 11, Бруинсма 19, Шелтън 30, Бозов 19 (Георгиев 4, Вутев 2, Иванов, Уудс)

Академик Бултекс 99: Белфийлд 18, Смит 16, Ваклинов 2, Бачев 17, Михайлов 3 (Ставрев 1, Александров, Димитров 25)