Четири гола, червен картон и сътворен от съдията цирк в последната контрола на Лудогорец (видео)

Отборът на Лудогорец записа зрелищно равенство срещу Марибор. Двата тима завършиха 2:2 в приятелски двубой, който се състоя в турския курорт Белек. Двете попадения за словенския тим отбеляза Захович (5,31), като второто бе от несъществуваща дузпа. За българите се разписаха Клаудио Кешеру (63) и Джоди Лукоки (84).

"Орлите" бяха по-добрият тим през цялото играво време, но грешка на Моци и несъществуваща дузпа лишиха българския тим от победата.

В 76-ата минута Йордан Минев получи директен червен картон за реплика към съдията.

В последната зимна проверка на "орлите" в Турция наставникът на българския шампион Георги Дерменджиев бе заложил на основните си футболисти, за да може да обиграе състава за предстоящия двубой с Монтана, който е на 12 февруари от 15:00 чака на “Васил Левски”. Няколко дни по-късно, на 16 февруари “орлите” приемат тима на Копенхаген в първи мач от директните елиминации в турнира за Лига Европа.

Първото попадение отбеляза Захович в 5-ата минута, след груба грешка на Козмин Моци. Румънецът тръгна да чисти топката, но в последния момент се спря, тъй като на пътя му се изпречи Паломино и изведе играча на противника, който не сбърка.

В 8-ата минута "орлите" имаха добра възможност да изравнят. Вандерсон сложи кълбото на главата на Марселиньо, който отблизо не успя да намери очертанията на вратата.

Малко по-късно българският шампион сътвори красива атака. Джоди Лукоки направи двойно подаване с Джонатан Кафу и без да се бави продължи към Сисиньо. Бекът шутира, но в аут.

В 15-ата минута Лукоки проби мощно отляво и подаде към Кафу. Звездата на "зелените" шутира без подготовка, но за късмет на словенците топката попадна право в обсега на стража Ханданович.

В 31-ата минута Захович отбеляза от дузпа за 0:2, като само главният съдия на мача видя нарушение в наказателното поле. Нападателят застана зад топката и стреля, но Владислав Стоянов се хвърли самоотвержено и спаси.

Скандалният рефер обаче разигра цирк и за втори път се подигра с българския шампион като реши, че дузпата трябва да се "пребива". Причината така и не стана ясна. При втория опит Захович не сбърка. Тук веднага възникна въпросът дали са чисти намеренията на арбитъра и дали ще извлече полза при победа на Марибор и повечко попадения в мача.

Втората част стартира с опасно положение пред вратата на Марибор. В 50-ата минута влезлият след почивката Клаудио Кешеру пропусна да се разпише от отлична позиция.

В следващите минути Лудогорец натисна своя опенент и логично стигна до гол. Автор на попадението бе Кешеру в 63-ата минута, който прехвърли майсторски стража на Марибор, след асистенция на Йордан Минев.

В 76-ата минута Йордан Минев получи директен червен картон за реплика към съдията. Гневът на бранителя дойде от нарушение в гръб, което извърши срещу него играч на Марибор. Численото равенство обаче се запази, тъй като на негово място влезе Лукаш Саша.

Малко по-късно Стоянов предотврати трети гол във вратата на "зелените". Националът спаси опасен изстрел, избивайки в корнер.

В 84-ата минута Абел Анисе изведе отдясно Лукоки, който с прецизен удар изравни - 2:2.

В самия край на срещата Лудогорец можеше да стигне до пълен обрат, но двама играчи на "орлите" така и не успяха да се възползват от отлично центриране на Моци.

ЛУДОГОРЕЦ - МАРИБОР 2:2