Берое с пета поредна победа в Балканската лига

Отборът на Берое (Стара Загора) записа пета поредна победа във втората фаза на Балканската лига и вече е с единия крак на полуфинал в надпреварата, след като тази вечер се наложи при визитата си на Фени Индустри с 85:84 (16:24; 23:17; 20:26; 26:17).

Аарън Джоунс беше най-резултатен зе селекцията на Любомир Минчев – 27 точки, а Брандис Рос и Шейн Гибсън добавиха съответно по 19 и 12 точки.

Кирил Николовски вкара 18 точки за домакините, Георги Шарабидзе се отличи с „дабъл-дабъл“ – 14 точки и 11 борби, а Матия Цечкович завърши с 13 точки.

Отборът на Фени Индустри тръгна по-добре в мача и поведе с 12:3, като до края на частта македонците не изпуснаха инициативата и след 10 минути преднината им бе осем точки – 24:16.

През по-голямата част от втория период баскетболистите на Фени успяха да задържат аванса си, но в заключителните минути българите вдигнаха оборотите и след серия от 10:0, Берое успя да стопи разликата до само две точки на почивката – 39:41.

Третата четвърт не премина според плановете на Любомир Минчев и щаба му, след като „зелените“ се пропукаха на няколко пъти и позволиха на Фени Индустри пак да поведе с осем точки – 67:59.

В началото на заключителните десет минути баскетболистите на Берое затегнаха защитата, а това им помогна да реализират силна серия, с която да стигнат до пълен обрат – 78:77 при 4:42 до края.

В оставащото време на терена се разрази истинска битка за всяка топка. Двата отбора си размениха лидерството общо четири пъти, като този път и късметът бе на страната на българите, след като в последните 12 секунди Рос бе най-съобразителен и отбеляза, с което донесе и крайния успех на Берое – 85:84.

Фени Инудстри – Берое 84:85 (24:16; 17:23; 26:20; 17:26)

Фени Индустри: Марковски 7, Магдевски 7, Джекич 8, Цецкович 13, Николовски 18 (Шарабидзе 14, Стайжик 9, Петровски 6, Пажич 2)

Берое: Рос 19, Николов 1, Тешия 7, Гудул 5, Гибсън 12 (Тенчев 5, Тодоров, Желев 5, Джоунс 27, Раднев 4)