Залог от 100 000 евро побърка футбола в Португалия

Мъж от китайски произход е заложил 100 000 евро на мача между Фейрензе и Рио Аве от португалското първенство в понеделник, което доведе до блокирането на всички залози за срещата, съобщават местните медии. Човекът заложил, че домакините ще вкарат повече голове и в двете полувремена, но не печели, защото двубоят завърши 2:1 (1:0 на почивката). Попадението за Рио Аве падна в последната минута, а ако не беше то, щастливецът щеше да прибере 300 000 евро.

Мъжът е направил залога си в пункт в Повоа де Варзим, което е само на 13 км от Рио Аве. Това доведе до спекулации, че той може да се познава с футболистите на въпросния тим и може би е имал някаква по-специална информация. В тази връзка ръководството на Рио Аве обяви, че ще съдейства на властите за разследване на случая.