Торес се развихри срещу първия си съперник

Отборът на Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 над новака Леганес в среща от 21-ия кръг на испанското първенство. Фернандо Торес вкара и двете попадения (15 и 51). Преди почти 16 години Ел Ниньо дебютира за Атлети именно срещу Леганес, макар че тогава и двата тима играеха в Сегунда дивисион. С успеха днес отборите на Диего Симеоне затвърди четвъртата си позиция.

Още във втората минута Ел Ниньо стреля неточно след чудесна контра на домакините. В шестата Саул шутира от дистанция - извън целта. В 14-ата съдията Санчес Мартинес назначи дузпа за явно нарушение срещу Торес. Яго Ерерин спаси удара на Антоан Гризман, но при добавката Торес отбеляза. Повторенията показаха, че при изпълнението и Фернандо, и двама бранители на Лега са в наказателното поле. Това пък беше трета пропусната дузпа за Гризман от началото на сезона. В 27-ата Алберто Буено опита да застраши Мигел Анхел Моя с удар отдалеч. В 37-ата гостите от "Бутарке" имаха брилянтна възможност за изравняване: Виктор Диас за малко да изненада Моя.

В 51-ата Торес реализира второ попадение. Анхел Корея изведе испанеца, който хитро копна над тялото на излезлия напред Ерерин. Това беше гол номер 4500 за Атлетико в испанския елит. В 67-ата Буено пропусна да вкара - Диего Годин се намеси. Две минути по-късно Моя и Хуанфран спасиха вратата на "дюшекчиите". В 71-ата никой не стигна до топката след остро центриране на Филипе Луиш. В 90-ата Яник Ферейра Караско за малко не вкара трети гол - Ерерин спаси.

Във вторник вечер Атлетико гостува на Барселона в мач реванш за Купата на краля.