Спартак излъга Балкан в Ботевград

Отборът на Спартак (Плевен) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при гостуването си на Балкан (Ботевград) с драматичното 79:78 в среща от XVII кръг.

Милован Савич се отличи с 18 точки и 13 борби за победителите, Димитър Маринчешки също записа двойни показатели – 13 точки и 13 борби, а Мартин Маринов и Константин Коев завършиха съответно с по 15 и 11 точки.

Амин Хот беше най-резултатен за Балкан – 18 точки, а Михайло Секулович завърши с 15 точки и 11 борби.

След равностойна първа четвърт, която завърши при равен резултат – 24:24, домакините от Балкан поеха пълен контрол върху събитията на терена, като взеха втория период с 24:12, а с това си осигуриха и двуцифрен аванс на почивката – 48:36.

През третата четвърт двата отбора си размениха ролите, като бе ред на баскетболистите на Спартак да вземат инициативата. Възпитаниците на Александър Дяковски се възползваха максимално от шанса си и стопиха пасива си до само две точки – 56:58 и всичко остана да се реши в последната четвърт.

В заключителните десет минути драмата на терена бе пълна, след като 3:29 минути преди последния съдийски сигнал Балкан бе напред с 10 точки – 76:66, но в оставащото време плевенчани се хвърлиха да търсят обрат и след отлични изяви на Мартин Маринов и Димитър Маринчешки, Спартак успяха да стигне до обрат и да се поздрави с ценния успех – 79:78.