Мбайе Нианг поведе Уотфорд към победа в дебюта си

Отборът на Уотфорд победи с 2:1 Бърнли в мач от 24-ия кръг на Премиър лийг. В основата на успеха бе новото попълнение Мбайе Нианг, който асистира за първото попадение, а след това вкара втория гол.

Гостите сякаш бяха обречени още от самото начало на мача, след като в шестата минута Джеф Хендрикс бе изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Хосе Холебас. В десетата минута пък домакините вече водеха в резултата, след като Нианг намери Трой Дийни на заднната греда, който без да се бави прати топката в мрежата. В самия край на полувремето французина удвои, засичайки с глава центриране на Холебас.

През втората част гостите опитаха да тръгнат напред в отчаяно търсене на някакъв обрат и стигнаха до намаляване в 78-ата минута. Тогава Себастиан Прьодл игра с ръка и съдията отсъди дузпа, която Ашли Барнс превърна в гол. За повече обаче гостите нямаха сили и Уотфорд успя да запази преднината си до края на срещата.

Така Уотфорд събра 30 точки и се намира на комфортната десета позиция - на цели десет точки от опасната зона. Бърнли също за момента е спокоен за мястото си в елита, след като е с 29 на 12-о място.