Черно море подчини Ямбол

Отборът на Черно море Тича записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като в двубой от XVII кръг на редовния сезон се наложи при домакинството си на Ямбол със 78:69.

Най-резултатен за „моряците“ беше Никола Джурич с 19 точки, а Деян Карамфилов се отличи с 11 точки и 11 борби.

Венцислав Петков вкара 20 точки за Ямбол, а Стоян Петков завърши с 14 точки.

Двубоят започна с размяна на успешни атаки и към двата коша, но в средата на частта гостите от Ямбол направиха няколко добри защити, а в нападение Венци Петков и Върбанов вкараха за 12:5. Последваха силни минути за „моряците“ и равенството бе възстановено – 19:19, но в последните 40 секунди да частта Венци Петков добави нови четири точки към актива си и Ямбол отново поведе – 23:21.

Черно море излезе напред още в първите секунди на втората част след кош и фал на Джурич, но почти веднага ямболии отговориха и отново поведоха с пет точки – 36:31. Гостите успяха да задържат аванса си почти до края на първото полувреме, но се пропукаха в последните 60 секунди на частта, когато допуснаха Христов и Куртев да отбележат от далечно разстояние и почивката дойде при нов обрат – 43:40 в полза на Черно море.

В третата четвърт „моряците“ контролираха напълно събитията на терена и успяха да увеличат преднината си до 12 точки – 67:55, но в началото на заключителните десет минути гостите от Ямбол отново демонстрираха отличен отборен дух и разликата пак бе стопена – 67:71 при 3:52 минути до финала.

В оставащото време баскетболистите на Черно море използваха по-добре шансовете си, като Карамфилов, Нацкин и Цонков не сбъркаха при стрелбите си и домакините от Варна заслужено се поздравиха с победата – 78:69.