Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 1:1

Куриозен автогол донесе точка на Евертън срещу Стоук (видео)

Отборите на Стоук Сити и Евертън не излъчиха победител в срещата помежду си от междинния 23-ти кръг на Премиър лийг. Двубоят на “Британия Стейдиъм” завърши при резултат 1:1.

Домакините първи взеха преднина в мача в 7-ата минута, когато Марко Арнаутович напредна на скорост и подаде към Питър Крауч, който засече топката във вратата за 1:0.

Евертън обаче съумя да възстанови равенството в 39-ата минута след малко спорен гол. Шеймъс Коулмън центрира коварно в наказателното поле, топката премина през няколко играчи и след рикошет в Райън Шоукрос се озова във вратата за 1:1. Първоначално изглеждаше, че попадението няма да бъде зачетено заради засада на Ромелу Лукаку, но след консултация със страничния съдия, главният арбитър Крис Поусън посочи центъра на терена.

Така мачът завърши реми, като Евертън запазва 7-ото си място в таблицата с 37 точки. Стоук Сити пък е 9-ти с 29 точки.