Корейци изнесоха лекция на ЦСКА-София, "червените" с много въпросителни след двубоя (видео)

Отборът на ЦСКА-София допусна втора загуба на лагера в Испания. Днес играчите на Стамен Белчев записаха тежко поражение с 0:4 от корейския Сувон Блууингс. Първият гол падна в 8-ата минута, когато Джонатан се разписа в мрежата на Конов. В 54-ата минута Сантош направи 2:0 от дузпа, а десет минути преди края Ки-Хун заби трети гол. Крайният резултат оформи Ки-Дон в 86-ата минута.

Това бе и най-слабият мач за тима на Стамен Белчев. Отборът на ЦСКА-София бе тотално надигран от Сувон, който не даде абсолютно никакъв шанс на "червените". Доказателство е, че българският тим не създаде нито едно голово положение пред вратата на Хуа-Йон, а допусна цели четири гола. Това е втори мач, в който тимът допуска толкова попадения в Испания. Първият път бе срещу руския гранд Рубин (Казан), когато играчите на Стамен Белчев загубиха с 2:4.

Дебют за ЦСКА-София направи новият нападател Кевин Кубембе, който изигра много слаб мач. Стрелецът почти не се срещна с топката през минутите, в които бе на терена. Другият нов, който е на проби - Рафаел Силва, също влезе в игра, но и той не успя да впечатли феновете, които бяха на стадиона. Очаква се веднага след този мач да бъде освободен от старши треньора на клуба.

Срещата започна ударно за ЦСКА-София. Още в първата минута на двубоя новото попълнение Кевин Кубемба се промъкна зад защитата на Сувон, но страничният съдия отсъди засада. В 6-ата минута нападателят на корейците Джонатан пробва да изненада Александър Конов с удар от дистаниция, но опитът му бе твърде слаб, за да го затрудни.

В 8-ата минута падна и първото попадение в срещата. Мин-Уу проби отляво и центрира много добре към непокрития Жонатан, който от близка дистанция наказа стража на "червените". През първите 15 минути Сувон тотално надигра играчите на Стамен Белчев.

В 21-ата минута Чон-Сон можеше да направи проблемите пред ЦСКА-София още по-големи, ако шутът на халфа бе малко по-точен. Опитният футболист стреля от далечно разстояние, но кълбото мина на сантиметри от десния страничен стълб. В 27-ата минута Румен Руменов пробва да накаже Хуа-Йон, но вратарят се намеси подобаващо.

Първата промяна в отбора на ЦСКА-София дойде в 33-ата минута, когато Арсенио бе заменен от Александър Георгиев, който е считан за един от най-големите таланти в клуба.

През първата част на сблъсъка "червените" не успяха да създадат нищо интересно в креативен план. Новият нападател на тима Кевин Кубембе почти не се срещна с топката и категорично не впечатли феновете, които бяха на стадиона. Другите играчи в атаката на ЦСКА-София също не успяха да комбинират така, че да затруднят силния отбор на Сувон, който доминираше през цялото първо полувреме.

На старта на второто полувреме Пламен Гълъбов замени Николай Бодуров в центъра на отбраната. Опитният защитник записа втори мач с екипа на тима в контролите на испанска земя. Първият бе срещу Динамо (Киев).

В 54-ата минута бе отсъдена дузпа за Сувон. Зад топката застана бразилският полузащитник Сантош, който с лекота матира Конов за втори път. В 59-ата минута се появиха Милчо Ангелов и Рафаел Силва, който пристигна в тима на проби. Те замениха Кубемба и Антон Недялков. Секунди по-късно влезе и Красимир Станоев. Халфът замени Никола Колев, който също изигра доста "тих" мач.

В 64-ата минута капитанът на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски излезе, за да се появи Рафаел Перес.

След втория гол на Сувон Блууингс, "червените" продължиха да не успяват да застрашат вратата на Хуа-Йон, като в 68-ата минута Рафаел Силва опита изстрел от дистанция, но той дори не намери целта. В 73-ата минута се появи и Тонислав Йорданов, който смени Румен Руменов. Малко преди края на срещата влязоха Рубен Пинто и Густаво Кулма.

В 80-ата минута резултатът стана класически, след като опорният полузащитник Ки-Хун разстреля Конов с шут от далечна дистанция. Малко преди края на срещата резервата Ки-Дон оформи крайния резултат в контролата. Футболистът се оказа непокрит и с лекота се разписа за четвърти път в мрежата на българите.

Следващата проверка за отбора на ЦСКА-София е в петък срещу Сьонерсийке. Това ще е последната среща за тима в Испания.