Рен и Нант не се победиха в дербито на Бретан

Отборите на Рен и Нант завършиха наравно в голямото дерби на старата провинция Бретан от Лига 1. Срещата от 22-ия кръг на френския шампионат приключи логично при резултат 1:1, след като двата тима бяха равностойни през целия мач. Все пак гостите могат да съжаляват повече, че не си тръгнаха с три точки от “Роажон Парк”, тъй като до 87-ата минута водеха в резултата след попадение на Жюл Илоки в самия край на първата част. Все пак логичното се случи три минути преди края на срещата и Жорис Няньон изравни с глава след дълъг пас на вратаря Беноа Костил.

Така в класирането Рен остава на девета позиция с актив от 30 точки, докато Нант е с четири по-малко ма 12-а позиция. И двата отбора засега дишат спокойно в средата на таблицата.