Джордж с наказателна акция в Минеаполис

Пол Джордж имаше огромен принос за победата на Индиана в Минеаполис, благодарение на която Пейсърс прекъснаха серията си от три мача без успех. Гостите от Индианаполис надделяха над Минесота със 109:103 и пак са с положителен баланс - 23 победи и 22 загуби, като индивудалното представяне на Джордж бе кулминацията на вечерта, в която той бе избран за четвърти път в кариерата си в Мача на звездите.

Крилото на Индиана игра 37 минути, за които вкара най-много от целия отбор - 32 точки. Джордж стори това при висока успеваемост (9/18 за 2 точки, 3/4 за 3 точки и 5/6 от линията за наказателни удари), но не спря дотук, добавяйки и 4 борби, 5 асистенции и 1 отнета топка към силното си представяне.

Майлс Търнър вкара 23 точки, а Джеф Тийг бе третият играч на Индиана с двуцифрен актив, който бе закован точно на 20 точки. Тийг добави и 13 асистенции и 8 борби, които несъмнено оставиха на заден план шестте грешки, които направи.

Триото от обичайни заподозрени на Минесота се представи на ниво - Карл-Антъни Таунс вкара 33 точки плюс 10 борби, Зак ЛаВийн добави 23, а Андрю Уигинс завърши с 21 точки. Рики Рубио за втори пореден мач приключи с двуцифрен брой асистенции - 12, но вкара само 4 точки при загуба №29 на Тимбърулвс.