Локо (ГО) отстъпи пред поляци

Локомотив (Горна Оряховица) загуби от елитния полски Шльонск (Вроцлав) с 0:2 в поредната си контрола, играна в Турция.

Поляците вкараха по един гол в двете полувремена, като за тях Камил Билински се отличи с гол и асистенция. Той откри резултата в 22-ата минута с точен удар от наказателното поле, а в 68-ата, след великолепен пробив, сложи топката на главата на японеца Риота Мориока, който отблизо заби кълбото в мрежата за 2:0.

До края на мача влезлият като резерва Петър Денчев спаси удари на полски нападатели, останали очи в очи с него.

За "железничарите" резервата Аристот имаше претенции за извършено нарушение срещу него в наказателното поле, но турският рефер не отсъди дузпа. Пак той в 74-ата минута отправи слаб удар от много добра позиция, като с левия крак стреля право във вратаря на Шльонск.

В четвъртък Локомотив ще играе контрола с Дороги (Унгария).