Сент Етиен обърна Анже

Сент Етиен продължи серията си без загуба до четири мача, след като се наложи с 2:1 над Анже в среща от 21-ия кръг на френското първенство по футбол. "Зелените" са шести в генералното класиране след успеха в неделя вечер, докато Анже остава предпоследен с две точки пред последния Лориен.

Гостите поведоха рано в мача, след като Кевин Бериго центрира от дясното крило, а Матео Павлович преодоля вратаря на домакините Джеси Мулен с удар с глава. Гостите вкараха и втория гол в мача, но в собствената си врата. Ромен Амума проби по лявото крило в 51-та минута, а неговото центриране беше отбито от Абдулайе Бамба. Вместо да излезе извън очертанията на терена обаче, топката влетя в близкия ъгъл на вратата на Анже и премина зад излезлия за центирането Денис Петрич. Сент Етиен стигна до победата в 74-та минута с гол на Лоик Перен. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер и оформи крайното 2:1.